098 006 31 14

План програм Українського інституту книги 2020р.

План програм Українського інституту книги 2020р.

У 2020 Інститут зможе розпочати виконання таких програм за чотирма напрямками: культурна дипломатія, пропозиція, доступність та навички/мода.

Щоб ефективно представити Україну на міжнародному рівні, Український інститут книги візьме участь у 6 головних міжнародних книжкових ярмарках: Вільнюський книжковий ярмарок, Лондонський книжковий ярмарок, Паризький книжковий ярмарок, Болонський ярмарок дитячої книги, Варшавський книжковий ярмарок, Франкфуртський книжковий ярмарок.

Інститут книги організує роботу національних стендів, на яких будуть представлені українські видавці та їхні пропозиції. Загальний бюджет заходів на міжнародних книжкових ярмарках — 13,3 млн.

Відділ промоції читання основну увагу зосередить на дітях і підлітках. Запрацюють або будуть підтримані проєкти:

«#ЖивіПисьменники» — серія відеороликів та методичних матеріалів для молодшої школи, щоби захопити школярів українськими письменниками, а вчителям допомогти з викладанням сучасної української літератури;
«Книгоманія» — всеукраїнський конкурс для 6-7 класів, що привчить учнів до вдумливого читання;
«Навиворіт» — всеукраїнський конкурс написання рецензій для старшокласників;
«Читай-пиши» — тур українських письменників і критиків Східною Україною, під час якого діти й підлітки витимуться писати рецензії;
«365 казок на ніч» — акція для наймолодших та їхніх батьків, щоби привчати до читання вголос змалечку.

Також відділ промоції читання займатиметься підтримкою та розвитком щонайменше 10 літературних та книжкових фестивалів по всій Україні.
Загальний бюджет програм промоції читання — понад 8 млн.

Аналітичний відділ УІК планує провести три всеукраїнські дослідження:
вплив читання різножанрової літератури на засвоєння шкільної програми , що буде реалізовуватися у співпраці із Міністерством освіти України; читання в контексті медіаспоживання; визначення обсягів книжкового ринку.

На проведення усіх досліджень, які здійснюватимуться із залученням соціологічних компаній, у бюджеті заплановано понад 7 млн грн.

📖Також цьогоріч запрацює програма підтримки перекладів. Це перша програма, яка системно підтримуватиме переклад української літератури за кордоном на державному рівні у межах бюджету 5 млн грн.

Загальний бюджет на комунікаційну підтримку усіх програм Інституту — близько 19 млн грн. Наразі Інститут працює над підготовкою заявки на проведення відкритого тендеру за відповідним напрямком, який буде проведено максимально прозоро і публічно.

Джерело: УІК

11.06.2022

Повернення до списку