098 006 31 14

У МОН хочуть замінити літературу шкільної програми

У МОН хочуть замінити літературу шкільної програми

Нещодавно, Міністр освіти й науки - Ганна Новосад у своєму інтерв’ю для порталу «Цензор», зауважила, що до шкільного курсу з української літератури обов’язково мають бути включені твори сучасних письменників, які прийдуть на зміну "депресивним і нудним творам", що донедавна вважалися незмінною класикою української літератури.

Вона зазначила, що Міністерство освіти і науки переглядатиме державні стандарти базової та старшої школи, а натомість будуть впровадженні нові, відповідно до яких формуватимуть освітні програми та навчальні плани. Це також торкнеться літератури.

«Я вважаю, що в українську літературу мають входити більше сучасних письменників. Ми маємо відійти від традиції страждань всього українського народу, які ми транслюємо нашим дітям через українську літературу. Таким чином утверджуючи хибну тезу про те, що українці – це нація, яка приречена на страждання, сльози» - прокоментувала свою позицію Міністерка.

Зазначимо, що списки рекомендованої літератури до шкільної програми вже зазнавали змін.

У 10 класі замість «Землі» Ольги Кобилянської школярі читатимуть два інші твори письменниці: – «Іmpromtu phantasie», «Valse melancolique». Роман Михайла Старицького «Облога Буші» зі шкільної програми виключають. Так само діти не читатимуть оповідання «Каторжна» Бориса Грінченка. Натомість, до віршів Лесі Українки додадуться: «Слово, чому ти не твердая криця…», «Мріє, не зрадь».

У 11 класі школярі бульше не читатимуть «Україну у вогні» Олександра Довженка. Міносвіти залишило «Зачаровану Десну» письменника і додало його «Щоденник».
До «Двох кольорів» Дмитра Павличка додали ще вірш «Я стужився, мила, за тобою…». Замість вірша Миколи Вінграновського «Сеньйорито акаціє, добрий вечір…» діти вчитимуть «У синьому небі я висіяв ліс». Водночас зі шкільної програми виключають літературний авангард Михайла Семенка, «Дім на горі» Валерія Шевчука та «Диво» Павла Загребельного.


11.06.2022

Повернення до списку